Zapraszamy na nową stronę Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska
www.gov.pl/web/gios

Banner z napisem Badania Odry

W dniu 25.07 w wyniku działań podjętych przez Głównego Inspektora Ochrony Środowiska 65 ton odpadów komunalnych, nielegalnie wysłanych z Wielkiej Brytanii do Polski, zostało zwróconych do kraju wysyłki.

Trzy ciężarówki z odpadami wysłanymi przez nieuczciwych przedsiębiorców z Wielkiej Brytanii zostały zatrzymane przez Policję w czerwcu w okolicach Głogowa. GIOŚ jako właściwy organ w zakresie transgranicznego przemieszczania odpadów negocjował z władzami Wielkiej Brytanii zwrot odpadów do kraju wysyłki. W wyniku podjętych działań sprawa zakończyła się sukcesem Inspekcji Ochrony Środowiska. GIOŚ podjął kroki zmierzające do zwrotu wszystkich nielegalnie przywiezionych do Polski odpadów, w tym ujawnionego ostatnio przez ITD na terenie województwa wielkopolskiego transportu odpadów komunalnych z Wielkiej Brytanii.

GIOŚ apeluje do firm transportowych o sprawdzanie zgodności przewożonego towaru z dokumentami, które otrzymują od organizującego wysyłkę. Duża część spośród zatrzymanych w ostatnim czasie nielegalnych transportów odpadów komunalnych do Polski wysyłana była, jako odpady tworzyw sztucznych i gumy. Nielegalny przywóz odpadów do Polski jest przestępstwem przeciwko środowisku a przewoźnik dokonujący takiego transportu lub odbiorca odpadów może zapłacić karę nawet do 300 tysięcy złotych.

Początek strony

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.