Zapraszamy na nową stronę Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska
www.gov.pl/web/gios

Banner z napisem Badania Odry

17 lipca odbyło się II posiedzenie Polsko-Białoruskiej Komisji ds. współpracy w dziedzinie ochrony środowiska na Białorusi, w którym uczestniczyli przedstawiciele Inspekcji Ochrony Środowiska, dr Leszek Karski i Edward Dec. Podczas spotkania omówiono m.in. zagadnienie współpracy w zakresie zasobów wodnych, a także współprace przygranicza służb ochrony środowiska.

Ważnym wydarzeniem była także konferencja poświęcona zagadnieniom ochrony wód, która odbyła się 18 lipca br. w miejscowości Brześć, skierowana głównie do białoruskich przedstawicieli: samorządów, przedsiębiorstw oraz świata nauki i techniki w obszarze gospodarowania wodami gospodarki wodno-ściekowej.

Polskę reprezentowali: Andrzej Konieczny - Podsekretarz Stanu w MŚ, a także dr Kazimierz Kujda prezes zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Podczas „Pierwszej polsko-białoruskiej konferencji w zakresie ochrony wód” zaprezentowano polskie osiągnięcia w obszarze oczyszczania ścieków dostosowane do wymogów Unii Europejskiej. Przedstawiciele Inspekcji Ochrony Środowiska zaprezentowali rolę, jaką pełni IOŚ w obszarze współkreowania rynku racjonalnego gospodarowania zasobami środowiska, a także wsparcia przedsiębiorców w myśl koncepcji zrównoważonego rozwoju, za sprawą oceny i weryfikacji wyników pomiarów.

Konferencji była okazją przedstawienia inicjatyw związanych z planami realizacji projektów środowiskowych w zakresie gospodarki wodno-ściekowej na Białorusi.

Początek strony

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.