Banner wskazujący na źródło wiedzy o szczepieniach przeciw COVID-19

Światowy Dzień Ziemi to święto jednoczące obywateli RP, uczące troski o dobro wspólne, pokazujące, czym jest przyroda, ziemia, ekosystem i jak ludzie mają się zachowywać wobec środowiska, aby sobie nie szkodzić.

Polskie obchody Światowego Dnia Ziemi wieńczy warszawski festyn, który odbędzie się w dniu 4 czerwca 2017r. w Parku Pole Mokotowskie w Warszawie.
Podczas wydarzenia nie zabraknie stoiska Inspekcji Ochrony Środowiska.

Gorąco zachęcamy Państwa do przyjścia 4 czerwca w godz. 10.00 – 18.00.
Przez cały dzień czekać będzie na Państwa wiele atrakcji.

Inspekcja Ochrony Środowiska zaprezentuje swoją dzielność poprzez gry i zabawy, które znajdą swoich odbiorców w każdym wieku. Rozwiązanie ciekawych krzyżówek i quizów, dotyczących działań podejmowanych przez Inspektorów, premiowane będzie szeregiem nagród, od gier memo przez puzzle po interesujące publikacje.

Tegoroczne obchody Dnia Ziemi poświęcone są różnorodności biologicznej i jej ochronie. Jest to temat ważny, zwłaszcza w kontekście efektu cieplarnianego, wzrostu zanieczyszczeń wód i powietrza. Inspekcja bada i ocenia stan elementów różnorodności biologicznej, w tym gatunków i siedlisk przyrodniczych. Prowadzony przez nas Państwowy Monitoring Środowiska to jedno z głównych źródeł wiedzy o stanie polskiej przyrody.

Pracownicy Inspekcji Ochrony Środowiska podczas Dni Ziemi podejmą się także rozmów na istotne społecznie tematy, jakimi są zanieczyszczenia powietrza i walka ze smogiem. Inspektorzy będą prezentować mobilną stację monitoringu jakości powietrza, której pomiary są wiarygodne i rzetelne bowiem spełniają wszelkie europejskie standardy. Warto, więc przyjść i zobaczyć samochód, w którym znajdują się automatyczne mierniki: benzenu (btx), pyłów zawieszonych PM10 i PM2,5, ozonu, tlenków azotu, tlenku węgla, dwutlenku siarki

***

Fundacja Ośrodka Edukacji Ekologicznej – organizator wydarzenia, przygotowała bogaty program, prezentujący ofertę edukacyjną wielu instytucji, które cenią sobie piękno środowiska i dbają o jego ochronę.

Partnerem merytoryczny projektu są Ministerstwo Środowiska i Polska Organizacja Turystyczna.

Początek strony

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.