Zapraszamy na nową stronę Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska
www.gov.pl/web/gios

Banner z napisem Badania Odry

Informowanie o stanie środowiska jest jednym z głównych filarów Państwowego Monitoringu Środowiska (PMŚ). W opublikowanym ostatnio raporcie "Stan środowiska w Polsce. Sygnały 2016" przedstawiono informacje o wybranych wskaźnikach charakteryzujących badane w ramach PMŚ komponenty środowiska i oddziaływania, tj. powietrze, wody, przyrodę, klimat akustyczny, promieniowanie jonizujące i niejonizujące.

Raport został przygotowanych na podstawie opracowanych przez Główny Inspektorat Ochrony Środowiska w 2016 r. ocen, z których wybrano informacje ważne, ciekawe i najistotniejsze dla kwestii jakości życia. Stan środowiska jest bowiem jednym z czynników istotnie wpływających na jakość życia każdego z nas.

Zachęcamy do zapoznania się z Raportem oraz innymi opracowaniami o stanie środowiska dostępnymi na naszej stronie internetowej. Ułatwią to odniesienia do szczegółowych materiałów GIOŚ wykorzystanych do przygotowania Sygnałów 2016, które są zawarte w każdym z rozdziałów publikacji.

 

 

Początek strony

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.