Zapraszamy na nową stronę Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska
www.gov.pl/web/gios

Banner z napisem Badania Odry

Inspekcja Ochrony Środowiska obecna była na Międzynarodowych Targach Technologii i Produktów dla Zrównoważonego Rozwoju i Usług Komunalnych POL-ECO-SYSTEM, które odbyły się w dniach 11-14 października w Poznaniu.

W uroczystym otwarciu targów POL-ECO-SYSTEM uczestniczył Marek Haliniak, Główny Inspektor Ochrony Środowiska.

W punkcie konsultacyjnym Inspekcji Ochrony Środowiska wszyscy zainteresowani mogli porozmawiać z ekspertami z Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska, Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Poznaniu oraz Polskiej Akademii Nauk.

Ekspozycja GIOŚ przyciągnęła dużą uwagę zwiedzających. Bardzo dobre wrażenie pozostawiło po sobie stanowisko ekspertów z Polskiej Akademii Nauk, którzy za pomocą specjalnego oprogramowania komputerowego i gogli do rzeczywistości wirtualnej, proponowali „przejście się” jedną z głównych ulic Poznania i zobaczenie, w jakich strefach występuje zanieczyszczone powietrze. Zainteresowanie wzbudził również pokaz urządzeń laboratoryjnych WIOŚ (mikroskop z preparatami planktonowymi i miernik poziomu hałasu z mikrofonem na statywie).

Odwiedzającym udostępniliśmy publikacje Biblioteki Monitoringu Środowiska i Europejskiej Agencji Środowiska, raporty o stanie środowiska w poszczególnych województwach oraz broszury informacyjne (m.in. na temat zdrowotnych skutków zanieczyszczenia powietrza, czy też niebezpiecznego barszczu Sosnowskiego).

Popularnością cieszyła się wkładka do specjalnego wydania miesięcznika „Środowisko” , w której przeczytać można było najnowszy wywiad z Głównym Inspektorem Ochrony Środowiska.

Dla najmłodszych przygotowaliśmy zestaw gier edukacyjnych związanych z tematyką zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Stoisko Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska odwiedził m.in. Sławomir Mazurek, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska.

Serdeczne podziękowania kierujemy do przedstawicieli WIOŚ w Poznaniu oraz Polskiej Akademii Nauk za pomoc w obsłudze.

Początek strony

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.