Zapraszamy na nową stronę Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska
www.gov.pl/web/gios

Banner z napisem Badania Odry

W dniu 8 maja na błoniach przy Stadionie Narodowym odbył się XX Piknik Naukowy organizowany przez Polskie Radio i Centrum Nauki Kopernik.

Inspekcja Ochrony Środowiska oraz Ministerstwo Środowiska wzięły udział w tym wydarzeniu, którego motywem przewodnim było „zdrowie”.

Na wspólnym stoisku przedstawiciele Wojewódzkich Inspektoratów Ochrony Środowiska z Warszawy i Krakowa prezentowali trzy mobilne laboratoria: stację do pomiarów jakości powietrza, stację monitoringu hałasu emitowanego do środowiska oraz detektor zdalny chmury substancji niebezpiecznych. Uczestnicy mieli możliwość wejścia do mobilnych laboratoriów i zapoznania się z ich możliwościami i zasadami działania.

Dla dzieci i młodzieży zostały zorganizowane konkursy z nagrodami. Można było obejrzeć sprzęt laboratoryjny wykorzystywany przez wojewódzkie inspektoraty oraz samemu obejrzeć próbki pod mikroskopem i w ten sposób wkroczyć do świata na co dzień dla nas niewidocznego.

Inspekcja na Pikniku Naukowym, Stadion PGE Narodowy 8.05.2016 r.
Inspekcja na Pikniku Naukowym, Stadion PGE Narodowy 8.05.2016 r.
Inspekcja na Pikniku Naukowym, Stadion PGE Narodowy 8.05.2016 r.
Początek strony

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.