Zapraszamy na nową stronę Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska
www.gov.pl/web/gios

Banner z napisem Badania Odry

Z okazji Światowego Dnia Ziemi Główny Inspektorat Ochrony Środowiska i Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Warszawie wezmą wspólnie udział w corocznym otwartym festynie organizowanym przez Fundację Ośrodka Edukacji Ekologicznej, w najbliższą niedzielę 24 kwietnia, w godz. 10.00 - 18.00, na warszawskich Polach Mokotowskich.

Tegoroczne obchody Dnia Ziemi poświęcone są ochronie klimatu i przeciwdziałaniu niskiej emisji. Większość przygotowanych ekspozycji i aktywności dotyczy tego tematu. Organizatorom i wystawcom zależy, aby edukować, informować i kształtować postawy sprzyjające redukcji zjawiska "niskiej emisji".

Gorąco zachęcamy Państwa do udziału w tym i innych wydarzeniach z okazji Światowego Dnia Ziemi w całej Polsce.

Dla uczestników festynu na warszawskich Polach Mokotowskich przygotowany został bogaty program, prezentujący projekty edukacyjne organizacji rządowych i pozarządowych, instytutów, wyższych uczelni, parków narodowych i Lasów Państwowych.

  • Główny Inspektorat Ochrony Środowiska wraz z Wojewódzkim Inspektoratem Ochrony Środowiska w Warszawie zapraszają na spotkanie z ekspertami od monitorowania jakości powietrza. Na stanowisku Inspekcji Ochrony Środowiska będzie okazja zobaczyć "od środka", jak działa mobilne laboratorium do pomiaru jakości powietrza i zdalny detektor chmury. Brzmi tajemniczo? Wszystko wyjaśni się już w najbliższą niedzielę.

  • Na stoisku Ministerstwa Środowiska, w ślad niedawnej kampanii edukacyjnej Tworzymy Atmosferę www.tworzymyatmosfere.pl, będzie można wykonać bezpłatne badanie spirometryczne (badanie płuc). Wśród licznych atrakcji przewidziane zostały: kino letnie, ścianka wspinaczkowa dla najmłodszych, strefa kolorowania, wielkoformatowa gra edukacyjna dla najmłodszych oraz inne aktywności prowadzone przez animatorów.

  • Ciekawie zapowiada się stoisko Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, odbędą się na nim: wspólne układanie puzzli, domina, ekologiczne koło fortuny, konkursy plastyczne i warsztaty pn. "Mieszkańcy lasu w leśnym run-magedonie".

  • Lasy Państwowe przygotowały sadzonki drzew - do rozdania będzie 5000 sztuk. To tutaj będzie można, poznać zasady odpowiedzialnego zachowania się w lesie, nauczyć rozsądnego korzystania z lasu, a przy okazji - odwiedzić stoiska Leśnych Kompleksów Promocyjnych.

  • Polskie Parki Narodowe -  zaproponują wspólne stoisko przygotowane przez Związek Pracodawców Polskich Parków Narodowych, prezentujące ofertę przyrodniczą, edukacyjną i turystyczną 23 parków narodowych oraz ich rolę w ochronie powietrza i klimatu.

  • Na stoisku Tramwajów Warszawskich będzie można dokonać pomiaru hałasu i wziąć udział w wielu konkursach. Na wspólnym stoisku Urzędu m. st. Warszawy, Lasów Miejskich Warszawy i Straży Miejskiej pokazywane będą m.in. badania dotyczące jakości powietrza w Warszawie oraz zademonstrowany samochód Ekopatrolu Straży Miejskiej do prowadzenia kontroli powietrza.

  • Zebrane i dostarczone na festyn elektroodpady, baterie oraz opakowania z tworzyw sztucznych, aluminium i szkła będzie można wymienić w ramach akcji - rośliny za odpady. Punkt zbiórki uruchomiony zostanie na Stadionie Skra, a za jego organizację odpowiada Remondis Electrorecycling, Electro-System i EKO-PUNKT. Szczegóły na stronie www.dzienziemi.org.pl.

 

W imieniu GIOŚ i organizatora wydarzenia - Fundacji Ośrodka Edukacji Ekologicznej, już dziś serdecznie zapraszamy na spotkanie z okazji Światowego Dnia Ziemi.
Przypominamy: 24 kwietnia, w godz. 10.00 - 18.00, na warszawskich Polach Mokotowskich.

Początek strony

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.