Zapraszamy na nową stronę Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska
www.gov.pl/web/gios

Banner z napisem Badania Odry

III edycja Konferencji Środowisko Informacji

21-22 listopada 2016 r.

Centrum Nauki Kopernik, Warszawa

 

 Organizatorzy - Ministerstwo Środowiska i Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska zapraszają do zgłaszania propozycji prezentacji do wygłoszenia podczas III edycji konferencji Środowisko Informacji.

Tematem przewodnim konferencji jest aktywny dostęp do informacji o środowisku i jego ochronie gromadzonych m.in. przez resort środowiska, samorządy, organizacje pozarządowe oraz współpraca
i wymiana dobrych praktyk korzystania z danych, z wykorzystaniem najnowszych technologii informatycznych. Konferencja jest największym w Polsce wydarzeniem gromadzącym w jednym miejscu specjalistów zajmujących się pozyskiwaniem, przetwarzaniem i aktywnym udostępnianiem cyfrowych danych i informacji o środowisku i jego ochronie.

Adresatami konferencji są przedstawiciele resortu środowiska, urzędnicy samorządowi, organizacje pozarządowe, prawnicy, naukowcy, przedsiębiorcy branż środowiskowych oraz wszyscy, którzy mają lub będą mieli potrzebę wykorzystania danych o środowisku.

Zgłaszane propozycje wystąpień powinny być związane z dostępem i wykorzystaniem danych środowiskowych.

Wstępnie zaplanowaliśmy  następujące sesje tematyczne:

  • ·         Oceny oddziaływania na środowisko
  • ·         Przegląd zasobów bazodanowych o środowisku
  • ·         Wykorzystanie technologii w pozyskiwaniu danych o środowisku
  • ·         Wykorzystanie danych o środowisku
  • ·         Dane o środowisku w edukacji
  • ·         Monitoring

Szczególnie zachęcamy do zgłaszania, w ramach ww. planowanych sesji, propozycji związanych
z ekstremalnymi zjawiskami w przyrodzie oraz monitoringiem przyrodniczym.

Propozycje należy zgłaszać wyłącznie drogą elektroniczną za pomocą formularza dostępnego pod adresem:  https://ankiety.mos.gov.pl/544999/lang-pl

Na zgłoszenia czekamy do 4 kwietnia 2016 r. Spośród otrzymanych propozycji wybierzemy te, które wpisują się w tematykę poszczególnych sesji, ukazując nowe, innowacyjne rozwiązania. Jednocześnie jesteśmy otwarci na Państwa sugestie i propozycje dotyczące wzbogacenia konferencji o prezentacje wykraczające poza ww. sesje tematyczne. 

Udział prelegentów w konferencji jest bezpłatny. Prezentacje wygłoszone podczas konferencji zostaną opublikowane w serwisie internetowym Ekoportal.gov.pl. Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na stronie http://www.ekoportal.gov.pl/konferencja.

 

 

Początek strony

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.