Zapraszamy na nową stronę Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska
www.gov.pl/web/gios

Banner z napisem Badania Odry

2 marca 2016 w Katowicach odbyło się seminarium poświęcone informowaniu o zanieczyszczeniu powietrza w Polsce. Głos w sprawie zajęli przedstawiciele Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska - dr Barbara Toczko z Departamentu Monitoringu i Informacji o Środowisku oraz Tomasz Frączkowski z Krajowego Laboratorium Referencyjnego i Wzorcującego.

Dr Barbara Toczko przedstawiła uczestnikom seminarium prezentację na temat narzędzi i metod stosowanych przez GIOŚ w ramach Państwowego Monitoringu Środowiska. Podkreśliła jak ogromne znaczenie ma jakość w dostarczaniu tych danych i przypomniała, że Główny inspektorat Ochrony Środowiska, który od wielu lat monitoruje i prowadzi badania stanu powietrza w Polsce, pod koniec ubiegłego roku uruchomił nowy portal, gdzie każdy internauta może w prosty sposób na bieżąco sprawdzać informacje na temat stanu powietrza w całym kraju, a także pobrać bezpłatną aplikację „Jakość powietrza w Polsce” na urządzenia mobilne.

W trakcie seminarium swoje doświadczenia związane z informowaniem obywateli o stanie powietrza zaprezentowali przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego oraz Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Katowicach. Organizacje społeczne przedstawiły m.in. wyniki badań opinii publicznej dotyczące stanu wiedzy Polaków o zanieczyszczeniu powietrza.

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele organizacji społecznych i obywatelskich, władz samorządowych i administracji rządowej m.in. wojewódzkich inspektoratów ochrony środowiska z Krakowa, Katowic i Wrocławia.

Seminarium pn. „Co wiemy o smogu? Informowanie o zanieczyszczeniu powietrza w Polsce” zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie Krakowski Alarm Smogowy w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej Uniwersytetu Śląskiego i Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Początek strony

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.