Zapraszamy na nową stronę Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska
www.gov.pl/web/gios

Banner z napisem Badania Odry

17 listopada 2015 r. w Katowicach odbyło się spotkanie firm zrzeszonych w Stowarzyszeniu Polski Rejestr Czystszej Produkcji i Odpowiedzialnej Przedsiębiorczości z przedstawicielami Inspekcji Ochrony Środowiska.

Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z działalnością Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Katowicach, a także zadać pytania ekspertom z Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska i Ministerstwa Środowiska w Warszawie poprzez połączenie - telemost Katowice-Warszawa.

W trakcie spotkania omawiano głównie tematy z obszaru gospodarki odpadami, działań Inspekcji podczas kontroli u przedsiębiorcy, a także kar za nieprzestrzeganie przepisów z zakresu ochrony środowiska. Przedsiębiorcy mieli okazję bezpośredniej rozmowy z przedstawicielami WIOŚ, GIOŚ i MŚ.

Spotkanie zostało zorganizowane z inicjatywy Głównego Inspektora Ochrony Środowiska oraz Prezesa Stowarzyszenia.

Główny Inspektor Ochrony Środowiska objął patronatem honorowym Polski Rejestr Czystszej Produkcji i Odpowiedzialnej Przedsiębiorczości. W ramach współpracy ze Stowarzyszeniem PRCzP GIOŚ przekazuje informacje, czy podczas kontroli prowadzonych przez Inspekcję Ochrony Środowiska, stwierdzane są naruszenia wymagań ochrony środowiska, które wykluczają możliwość wpisu przedsiębiorców do Rejestru.

Początek strony

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.