Zapraszamy na nową stronę Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska
www.gov.pl/web/gios

Banner z napisem Badania Odry

26 października 2015 r. odbyła się kontrola transgranicznego przemieszczania odpadów w obszarze przygranicznym województwa lubuskiego. Akcja miała na celu wychwycenie nielegalnych transportów odpadów.

Działania inspekcyjne przeprowadzone zostały w dwóch punktach kontrolnych – w rejonie Gubinka (pow. krośnieński) oraz na autostradzie A2. Kontrolowano przede wszystkim samochody ciężarowe, przewożące odpady. Skontrolowano w sumie 20 transportów i w żadnym przypadku nie stwierdzono nielegalnego przewozu odpadów.

To trzecia tego typu kontrola w 2015 r., którą wspólnie przeprowadzają służby Lubuskiego Oddziału Straży Granicznej, Służby Celnej i Inspekcji Ochrony Środowiska (Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Zielonej Górze).

Opisane działania inspekcyjne stanowiły kontynuację kontroli przeciwdziałających nielegalnemu obrotowi odpadów w systemie międzynarodowym. Zostały zorganizowane przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Zielonej Górze w ramach projektu IMPEL TFS „Europejskie akcje kontrolne”.

Kolejna wspólna akcja służb kontrolnychŹródło: WIOŚ w Zielonej Górze
Początek strony

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.