Zapraszamy na nową stronę Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska
www.gov.pl/web/gios

Banner z napisem Badania Odry

Jerzy Kuliński, Główny Inspektor Ochrony Środowiska wręczył dziś certyfikaty wpisów do Polskiego Rejestru Przedsiębiorstw Czystszej Produkcji i Odpowiedzialnej Przedsiębiorczości.

Wspólnie z Głównym Inspektorem certyfikaty wręczyli Grażyna Henclewska, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki oraz Krzysztof Galeja, Prezes Stowarzyszenia „Polski Ruch Czystszej Produkcji”.

Główny Inspektor Ochrony Środowiska objął patronatem honorowym Polski Rejestr Czystszej Produkcji i Odpowiedzialnej Przedsiębiorczości oraz uczestniczy w pracach Kapituły Rejestru, bo – jak powiedział - wierzy i jest przekonany, że działania podjęte przez Stowarzyszenie kształtują odpowiednie postawy wśród przedsiębiorców oraz jednostek samorządu terytorialnego w kierunku rozwijania w Polsce zasad zrównoważonego rozwoju.

W ramach dotychczasowej współpracy pomiędzy GIOŚ i Stowarzyszeniem „PRCzP” przekazywane są Stowarzyszeniu informacje, czy podczas kontroli prowadzonych przez Inspekcję Ochrony Środowiska, stwierdzane są naruszenia wymagań ochrony środowiska, które wykluczają możliwość wpisu przedsiębiorców do Rejestru. W 2015 roku Stowarzyszenie przekazało do zaopiniowania GIOŚ wykaz 24 jednostek ubiegających się o wpis do Rejestru. W odpowiedzi GIOŚ pozytywnie zaopiniował 22.

Polski Rejestr Czystszej Produkcji i Odpowiedzialnej Przedsiębiorczości prowadzony jest przez Stowarzyszenie Polski Ruch Czystszej Produkcji. O wpisie do Rejestru oraz nadaniu Dyplomu Uznania decyduje Kapituła, której przewodniczy Janusz Piechociński, Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Gospodarki.

Więcej informacji na temat rejestru na stronie organizatorów.

Początek strony

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.