Zapraszamy na nową stronę Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska
www.gov.pl/web/gios

Banner z napisem Badania Odry

W dniu dzisiejszym Jerzy Kuliński, Główny Inspektor Ochrony Środowiska wziął udział w konferencji „Środowisko informacji”. Konferencja została zorganizowana przez Ministerstwo Środowiska i Generalną Dyrekcję Ochrony Środowiska przy wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Jest to już druga konferencja, której tematem rozmów jest aktywny dostęp i korzystanie z informacji o środowisku i jego ochronie przy zastosowaniu najnowszych technologii informatycznych. „Chcielibyśmy, aby tegoroczna konferencja była wartościową platformą spotkań i budowania relacji między osobami zajmującymi się zawodowo (w administracji i biznesie) pozyskiwaniem, gromadzeniem i wykorzystaniem danych o środowisku.” – mówi jeden z organizatorów.

W drugim dniu konferencji, Sesję II: Monitoring moderować będzie Małgorzata Mykieta, Zastępca Dyrektora Departamentu Monitoringu i Informacji o Środowisku GIOŚ, a prezentację na temat nowych narzędzi do gromadzenia i udostępniania danych o jakości powietrza, wytwarzanych w ramach Państwowego Monitoringu Środowiska wygłosi Barbara Toczko, Naczelnik w Departamencie Monitoringu i Informacji o Środowisku GIOŚ. Jak zapowiada pani Toczko, podczas swojego wystąpienia opowie o nowym systemie baz danych o jakości powietrza, który umożliwia przesyłanie danych pomiarowych ze stacji w trybie on-line oraz o projektowanych w Głównym Inspektoracie Ochrony Środowiska narzędziach do udostępniania danych o jakości powietrza - nowej wersji portalu "Jakość powietrza" i towarzyszącej jej aplikacji mobilnej.

Aplikacja mobilna - wersja wdrożeniowa :

Początek strony

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.