Zapraszamy na nową stronę Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska
www.gov.pl/web/gios

Banner z napisem Badania Odry

W ostatnich dniach września odbyło się kolejne spotkanie przedstawicieli Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska i Norweskiej Agencji Środowiska w ramach Programu Operacyjnego PL03 „Wzmocnienie monitoringu środowiska i działań kontrolnych”.

wizyta studyjna w Norwegii

Tym razem delegacja polska pod przewodnictwem Bogusławy Rutkowskiej, Dyrektora Departamentu Inspekcji i Orzecznictwa GIOŚ miała możliwość wymienić się z partnerami norweskimi wiedzą i doświadczeniami w temacie monitoringu zagrożeń dla środowiska związanych z odpadami medycznymi.

Podczas wizyty studyjnej w Oslo partnerzy norwescy wskazali dobre praktyki i sposoby właściwego postępowania w przypadkach naruszania przepisów związanych z odpadami medycznymi i weterynaryjnymi w Norwegii. Omówili także regulacje prawne i obowiązki Norweskiej Agencji Środowiska w tym zakresie oraz zaprezentowali procedury stosowane w praktyce na przykładzie dwóch szpitali i spalarni odpadów w Norwegii. Problematykę odpadów medycznych i zakaźnych w Polsce przedstawiła Małgorzata Kwaśniewska, ekspert WIOŚ w Bydgoszczy.

Wnioski ze spotkania z ekspertami norweskimi zostaną wykorzystane do dalszej pracy nad ulepszaniem procedur postępowania z tego rodzaju odpadami w Polsce.

W wizycie studyjnej ze strony polskiej wzięli także udział Anna Popławska, Naczelnik Wydziału Gospodarki Odpadami GIOŚ oraz przedstawiciele wojewódzkich inspektoratów ochrony środowiska w Bydgoszczy, Krakowie, Poznaniu, Rzeszowie, Warszawie i Zielonej Górze.

wizyta studyjna w Norwegii
Początek strony

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.