Zapraszamy na nową stronę Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska
www.gov.pl/web/gios

Banner z napisem Badania Odry

W dniu dzisiejszym Jerzy Kuliński, Główny Inspektor Ochrony Środowiska wziął udział w Ogólnopolskim Szczycie Gospodarczym w Lublinie.

Główny Inspektor w panelu „Bezpieczeństwo środowiskowe i ekologiczne” mówił, w jaki sposób Inspekcja Ochrony Środowiska wpisuje się w realizację konstytucyjnej zasady zrównoważonego rozwoju oraz o zaobserwowanych zmianach w podejściu przedsiębiorców do przestrzegania wymogów ochrony środowiska. Uczestnicy dyskutowali także o bezpieczeństwie ekologicznym w kontekście bezpieczeństwa narodowego, zagrożeń dla współczesnego świata, o przeciwdziałaniu deficytom zasobów naturalnych i przyrodniczych oraz przeciwdziałaniu zmianom klimatycznym.

W debacie z udziałem Jerzego Kulińskiego dyskutowali (alfabetycznie) m.in.: Krzysztof Bolesta - Doradca Ministra, Ministerstwo Środowiska; Jerzy Witold Pietrewicz – Sekretarz Stanu, Ministerstwo Gospodarki; Michał Kiełsznia - Dyrektor Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska; Jan Wiater - Ekspert, NFOŚiGW; Piotr Woźniak – b. Minister Gospodarki, b. Wiceminister Środowiska i Główny Geolog Kraju; Jerzy Zwoździak - Zastępca Prezesa Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej.

Więcej informacji na stronie organizatora.

Początek strony

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.