Zapraszamy na nową stronę Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska
www.gov.pl/web/gios

Banner z napisem Badania Odry

Janusz Ostapiuk, podsekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska i Jerzy Kuliński, Główny Inspektor Ochrony Środowiska odwiedzili we środę 26 sierpnia teren zakładu Kronospan Szczecinek.

Ministrowie i reprezentant wojewódzkiej Inspekcji Ochrony Środowiska spotkali się z zarządem firmy.

Wizyta Inspekcji Ochrony Środowiska w zakładach Kronospan SzczecinekCelem wizyty było spowodowanie, aby zakład podjął odpowiednie kroki ograniczające negatywne dla środowiska skutki swojej działalności.

„Podstawowym zadaniem Inspekcji jest nadzór nad zakładami, których funkcjonowanie może zagrażać środowisku i egzekwowanie obowiązków z zakresu ochrony środowiska od podmiotów prowadzących działalność gospodarczą” – podkreśla Jerzy Kuliński, Główny Inspektor Ochrony Środowiska i dodaje, że „takich wizyt będzie więcej”.

W 2015 r. - do 09.07.2015 r., do Wojewódzkiej Inspekcji Ochrony Środowiska w Szczecinie wpłynęło 114 zgłoszeń mieszkańców Szczecinka, których przedmiotem były głównie uciążliwości odorowe (gryzący, duszący dym, zapach formaldehydu). Przyjmowane zgłoszenia w przeważającej mierze dotyczyły sytuacji, kiedy występują niekorzystne warunki meteorologiczne, wpływające na przenoszenie emisji z zakładów Kronospan na teren miasta (szczególnie przy wiatrach południowo-wschodnich i wschodnich, a nawet północno-wschodnich, niskim ciśnieniu lub wahaniach ciśnienia i niskiej prędkości wiatru).

Efektem wczorajszego spotkania jest zobowiązanie zarządu firmy Kronospan Szczecinek do jak najszybszego doposażenia zakładu w urządzenia, które ograniczą do minimum uciążliwości dla społeczności lokalnej.

Wizyta Inspekcji Ochrony Środowiska w zakładach Kronospan Szczecinek

Fot. Andrzej Miluch
Początek strony

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.