Baner GIOŚ - środowisko
Początek treści

Vlogosfera - pozostałe aktualności

Monitoring Środowiska

Wiesz, że możesz zabawić się w monitorowanie środowiska bez wychodzenia z domu (za to w świetnym towarzystwie)? Zapraszamy do obejrzenia najnowszego filmu od Kamil in Travel, a dowiesz się gdzie znajdziesz zjawiskową ilość wiosennych krokusów.

10 rzeczy, których nie powinieneś robić z odpadami

Racjonalne postępowanie z odpadami staje się rzeczywistą potrzebą współczesnego świata. W filmie Topowej Dychy dowiecie się, czego nie powinno się robić z odpadami, zwłaszcza przemysłowymi i niebezpiecznymi.

"EKO PATROL" Świat Matyldy

Jesteście ciekawi jak od najmłodszych lat możemy zadbać o nasze środowisko. Matylda w swoim pierwszym filmie pokaże Wam jak w prosty sposób to osiągnąć.

10 Faktów o ochronie środowiska w Polsce 

Od wielu lat naukowcy ostrzegają, że przekroczyliśmy poziom zanieczyszczenia chemicznego bezpieczny dla ludzi. Plastik można znaleźć zarówno w największych głębinach oceanu, jak i na szczycie Mount Everest, a zanieczyszczenie środowiska to dziś problem globalny.

Niestety, wciąż wielu z nas zdaje się obojętnie przechodzić obok tego problemu. W tym odcinku, zrealizowanym we współpracy z Głównym Inspektoratem Ochrony Środowiska chciałbym wam przedstawić 10 ciekawych faktów na temat tego, co robi Inspekcja, abyśmy wszyscy żyli w czystym środowisku.

Co jest w powietrzu, którym oddychamy?

Czy wiecie, jak bada się stan powietrza w Polsce i gdzie możemy sprawdzić poziom jego zanieczyszczenia? Chcecie dowiedzieć się również jak pogorszenie jakości powietrza, którym oddychamy może wpłynąć na nasze zdrowie? Zapraszamy do obejrzenia materiału przygotowanego przez EMCE we współpracy z Głównym Inspektoratem Ochrony Środowiska.