Baner GIOŚ - środowisko
Początek treści

Pozostałe aktualności

"EKO PATROL" Świat Matyldy

Jesteście ciekawi jak od najmłodszych lat możemy zadbać o nasze środowisko. Matylda w swoim pierwszym filmie pokaże Wam jak w prosty sposób to osiągnąć.

Cykl programów dla dzieci pt. „Latający patrol”.

Program edukacyjny skierowany do dzieci – prowadzący i trójka dzieci podróżują w dronie, dowiadują się jak i dlaczego należy chronić środowisko naturalne, rozmawiają z ekspertami Inspekcji Ochrony Środowiska, przeprowadzają również intrygujące eksperymenty…

Emisja nowych odcinków zawsze w środy o godz. 17.00, powtórki w piątki o 11.20  w WP TV.

Co jest w powietrzu, którym oddychamy?

Czy wiecie, jak bada się stan powietrza w Polsce i gdzie możemy sprawdzić poziom jego zanieczyszczenia? Chcecie dowiedzieć się również jak pogorszenie jakości powietrza, którym oddychamy może wpłynąć na nasze zdrowie? Zapraszamy do obejrzenia materiału przygotowanego przez EMCE we współpracy z Głównym Inspektoratem Ochrony Środowiska. 

Czy polskie rzeki są czyste?

Zastanawialiście się kiedyś nad czystością wód w Polsce? Jak czyste są rzeki albo morze Bałtyckie ? Na te wszystkie pytania w filmie odpowiedzą wam eksperci z Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska.

Hałas - Głośny Problem!

Żyjemy w bardzo hałaśliwym świecie - jak to na nas wpływa? Jak hałas oddziałuje na dzikie zwierzęta? Jakie dźwięki są dla nas kojące i relaksujące?

Świat pod naszymi stopami

Glebie zawdzięczamy bardzo wiele, jednak jej rola jest często pomijana, a ona sama jest niewidzialna i zapomniana. Dlaczego gleba jest taka ważna? Jakimi jej zasobami dysponujemy na świecie? Jak gleba może pomóc w przeciwdziałaniu ociepleniu klimatu? 

Webinar: Międzynarodowe przemieszczanie odpadów

Zapraszamy do obejrzenia webinarium Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska pt. "Międzynarodowe przemieszczanie odpadów".

Webinar: Rola Inspekcji Ochrony Środowiska w zwalczaniu przestępstw przeciwko środowisku.

Zapraszamy do obejrzenia webinarium Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska pt. "Rola Inspekcji Ochrony Środowiska w zwalczaniu przestępstw przeciwko środowisku".