Inspekcja Ochrony Środowiska wstrzymała działalność zakładu przetwórstwa owoców w Górze Kalwarii


Wstrzymanie dotyczyło odprowadzania ścieków przemysłowych do środowiska z instalacji oczyszczalni ścieków.

Czytaj więcej...

Brak przestrzegania prawa w zakresie gospodarowania odpadami

skutkuje surowymi sankcjami  !!!!

 

W wyniku efektywnej współpracy Inspekcji Ochrony Środowiska (IOŚ) z organami ścigania udało się doprowadzić do surowego ukarania firmy działającej na terenie miejscowości Kłopotów, gmina Lubin, woj. dolnośląskie. Prowadziła ona działalność w zakresie gospodarowania odpadami, w tym niebezpiecznymi, z naruszeniem przepisów prawa, co powodowało zagrożenie dla środowiska.

Czytaj więcej...

Inspekcja Ochrony Środowiska wstrzymała użytkowanie nielegalnie działającej instalacji Clif Sp. z o.o. w Skawinie

 

Organy Inspekcji Ochrony Środowiska doprowadziły do wstrzymania użytkowania instalacji do magazynowania odpadów niebezpiecznych eksploatowanej przez Clif Sp. z o.o. w Skawinie.

Czytaj więcej...

XX Narada polsko-niemieckiej grupy roboczej ds. realizacji Konwencji awaryjnej

W dniach 13-14 listopada 2018 r. w Berlinie (Niemcy) odbyła się XX narada polsko-niemieckiej grupy roboczej do spraw realizacji Konwencji Europejskiej Komisji Gospodarczej Organizacji Narodów Zjednoczonych w sprawie transgranicznych skutków awarii przemysłowych (,,Konwencji awaryjnej”), której gospodarzem było Federalne Ministerstwo Środowiska, Ochrony Przyrody i Bezpieczeństwa Jądrowego Niemiec.

Czytaj więcej...

W dniu 7 listopada 2018 r. w miejscowości Dąbrówka Strumiany, woj. łódzkie, inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Łodzi przy udziale prokuratora Prokuratury Rejonowej w Zgierzu, funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu oraz przedstawiciela Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Zgierzu ujawnili (przy wykorzystaniu koparki) w rekultywowanym wyrobisku pożwirowym znaczne ilości odpadów medycznych (czerwone worki wypełnione niezabezpieczonymi odpadami igieł, strzykawek, opatrunków itp.) oraz  innych odpadów w tym niebezpiecznych.

Czytaj więcej...

Początek strony

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.