Ustawą z dnia 20 lipca 2018 r. o zmianie ustawy o odpadach oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2018 r. poz. 1592) został wprowadzony całkowity zakaz przywozu na teren kraju odpadów w celu unieszkodliwiania w procesach określonych jako D1 do D15 w załączniku I do dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2008/98/WE z dnia 19 listopada 2008 r. w sprawie odpadów oraz uchylającej niektóre dyrektywy.

Czytaj więcej...

Ustawą z dnia 20 lipca 2018 r. o zmianie ustawy o odpadach oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2018 r. poz. 1592) została wprowadzona zmiana opłaty administracyjnej za wydanie zezwolenia na transgraniczne przemieszczanie odpadów. Opłata administracyjna za zezwolenia wydane na podstawie zgłoszenia, które wpłynęło do Głównego Inspektora Ochrony Środowiska po 5 września 2018 r wynosi obecnie 14000 zł.

Czytaj więcej...

4-7 września we Wrocławiu odbył się 23 Zjazd Hydrobiologów Polskich. Jedna z sesji tematycznych, "Monitoring i ocena stanu ekosystemów wodnych, Ramowa Dyrektywa Wodna", poświęcona była hydrobiologicznym metodom monitoringu wód. Wśród wystąpień dominowały komunikaty dotyczące prac metodycznych zleconych zespołom naukowym przez Główny Inspektorat Ochrony Środowiska lub prac analizujących dane państwowego monitoringu środowiska.

Czytaj więcej...

Ruszyła rejestracja uczestników na konferencję Środowisko Informacji 2018.
Termin zgłoszeń upływa 30 września br.

Szczegółowe informacje oraz formularz rejestracyjny dostępne są pod linkiem
http://www.ekoportal.gov.pl/konferencja/rejestracja

Czytaj więcej...

Ministerstwo Środowiska organizuje konkurs, którego laureaci będą mogli się zaprezentować podczas Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska Pol-Eco System  w dniach 23-25 października br.

Więcej informacji o konkursie pod adresem http://www.polecosystem.pl/pl/produkt_w_obiegu_druga_edycja

Początek strony

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.