Wizyta Głównego Inspektora Ochrony Środowiska w instalacji przerobu zużytych akumulatorów kwasowo-ołowiowych w zakładzie Orzeł Biały S.A. w Piekarach Śląskich

W dniu 9 marca br. Pan Marek Haliniak, Główny Inspektor Ochrony Środowiska brał udział w wizji lokalnej instalacji do recyklingu akumulatorów ołowiowych w zakładzie Orzeł Biały SA  w Piekarach Śląskich, w ramach wykonywania zadań dot. wydawania decyzji na międzynarodowe przemieszczania odpadów. 

Czytaj więcej...

Komunikat Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska z dnia 07.03.2018 r. w sprawie aktualnej i prognozowanej jakości powietrza w Polsce


W dniu 6 marca w Żywcu (woj. śląskie) stężenie pyłu PM10 wyniosło 490,3 µg/m?, co oznacza, że przez kolejny dzień przekroczony był poziom alarmowy dla pyłu zawieszonego PM10, który wynosi 300 µg/m3 (średnia dobowa).

Czytaj więcej...

Komunikat Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska z dnia 06.03.2018 r. w sprawie aktualnej i prognozowanej jakości powietrza w Polsce

W dniu 5 marca w Żywcu (woj. śląskie) stężenie pyłu PM10 wyniosło 326,4 µg/m3, co oznacza, że przekroczony został poziom alarmowy dla pyłu zawieszonego PM10, który wynosi 300 µg/m3 (średnia dobowa).

Czytaj więcej...

Komunikat Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska z dnia 05.03.2018 r. w sprawie aktualnej i prognozowanej jakości powietrza w Polsce

W dniu 4 marca w Rybniku (woj. śląskie) stężenie pyłu PM10 wyniosło 331,9 µg/m3, co oznacza, że przekroczony został poziom alarmowy dla pyłu zawieszonego PM10, który wynosi 300 µg/m3 (średnia dobowa).

Czytaj więcej...

Inauguracja warsztatów „Droga do czystego środowiska”

W dniu 26.02.2018 r. odbyła się uroczysta inauguracja warsztatów dla organów kontrolnych w ramach projektu „Droga do czystego środowiska - program edukacyjno-promocyjny na rzecz wzmocnienia świadomości społecznej korzystania ze środowiska z poszanowaniem ogólnie przyjętych zasad i norm” realizowanego ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, w ramach osi priorytetowej II - Ochrona środowiska, w tym adaptacja do zmian klimatu, Działanie 2.4. Ochrona przyrody i edukacja ekologiczna.

Czytaj więcej...

Początek strony

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.