Numer rejestrowy

W celu zapewnienia spójności i ciągłości numeru rejestrowego z numerem rejestrowym nadanym zgodnie z przepisami o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym oraz wyeliminowania sytuacji, w której przedsiębiorcy będą posługiwać się dwoma numerami rejestrowymi rejestr baterii i akumulatorów jest bezpośrednio powiązany z rejestrem przedsiębiorców i organizacji odzysku sprzętu elektrycznego i elektronicznego i stanowi jego integralną część.

Główny Inspektor Ochrony Środowiska, dokonując wpisu do rejestru, nadaje przedsiębiorcom podlegającym wpisowi numer rejestrowy i pisemnie zawiadamia przedsiębiorcę oraz marszałka województwa o nadanym numerze rejestrowym. Numer rejestrowy ustala się na podstawie rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 21 sierpnia 2009 r. w sprawie sposobu ustalania numeru rejestrowego dla wprowadzającego baterie lub akumulatory oraz dla prowadzącego zakład przetwarzania zużytych baterii lub zużytych akumulatorów (Dz. U Nr 141 poz. 1156)

 Numer rejestrowy składa się z:
1) litery E,
2) liczby składającej się z 7 cyfr arabskich stanowiącej kolejną liczbę w rejestrze, o którym mowa w art. 6 ustawy o zużytym sprzęcie,
3) liter:

  • - BW - w przypadku wprowadzającego baterie lub akumulatory,
  • - BP - w przypadku prowadzącego zakład przetwarzania zużytych baterii lub zużytych akumulatorów,
  • - BWP - w przypadku wprowadzającego baterie lub akumulatory, który jednocześnie jest prowadzącym zakład przetwarzania zużytych baterii lub zużytych akumulatorów.
     

W przypadku gdy wprowadzający baterie lub akumulatory oraz prowadzący zakład przetwarzania zużytych baterii lub zużytych akumulatorów są wpisani do rejestru przedsiębiorców i organizacji odzysku sprzętu elektrycznego i elektronicznego numer rejestrowy ustala się zgodnie z § 1 rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 5 czerwca 2009r. w sprawie sposobu ustalania numeru rejestrowego (Dz. U. Nr 92, poz. 760) poprzez dodanie odpowiednio kolejnych liter oznaczających prowadzoną działalność:

  • - BW - w przypadku wprowadzającego baterie lub akumulatory,
  • - BP - w przypadku prowadzącego zakład przetwarzania zużytych baterii lub zużytych akumulatorów,
  • - BWP - w przypadku wprowadzającego baterie lub akumulatory, który dotyczy zużytych akumulatorów.

Wprowadzający baterie lub akumulatory jest obowiązany do umieszczania numeru rejestrowego na dokumentach związanych z obrotem bateriami i akumulatorami od dnia 1 stycznia 2010 roku.

Początek strony

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.