Dodatkowe dane w rejestrze ZSEIE

Od 1 stycznia 2016 r. rejestr przedsiębiorców i organizacji odzysku sprzętu elektrycznego i elektronicznego - prowadzony przez GIOŚ zgodnie z art. 6 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym (Dz. U. z 2013 r., poz. 1155 ze zm.) w związku z art. 235 ust. 2 i 3 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. 2013 r. poz. 21 ze zm.) i art. 84, art. 124 ust. 1 ustawy z 11 września 2015 r. o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym (Dz. U. z 2015 r., poz. 1688) – w odniesieniu do wprowadzających sprzęt i autoryzowanych przedstawicieli zawiera dodatkowo nazwę marki sprzętu, typ sprzętu (sprzęt przeznaczony dla gospodarstw domowych lub sprzęt inny niż przeznaczony dla gospodarstw domowych) oraz informację o stosowanej technice sprzedaży sprzętu (art. 124 ust. 1 nowej ustawy o zseie).

Dodatkowe informacje dot. nazwy marki sprzętu, typu sprzętu oraz informacji o stosowanej technice sprzedaży sprzętu obejmują nowy wniosek o wpis do rejestru dla wprowadzającego sprzęt oraz autoryzowanego przedstawiciela.

Wprowadzający sprzęt, którzy uzyskali wpis do rejestru przed dniem wejścia w życie nowej ustawy o zużytym sprzęcie są obowiązani przekazać do Głównego Inspektora Ochrony Środowiska, w terminie 6 miesięcy od dnia wejścia w życie ustawy z 11 września 2015 r. o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym, informacji o nazwie marki sprzętu i typie sprzętu (sprzęt przeznaczony dla gospodarstw domowych lub sprzęt inny niż przeznaczony dla gospodarstw domowych) oraz informację o stosowanej technice sprzedaży sprzętu.

Dla ułatwienia i ujednolicenia przekazywanych do GIOŚ danych opracowano wzór ww. informacji, który dostępny jest tutaj. Informację o nazwie marki sprzętu, typie sprzętu oraz stosowanej technice sprzedaży należy przesłać do GIOŚ, w formie pisemnej, w terminie do 30 czerwca 2016 r.

Początek strony

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.